Poradnik Q&A

WSZYSTKIE POSTY

jazdy doszkalające radom

KRYTERIA OCENY ZADANIA NR 2 NA EGZAMINIE PAŃSTWOWYM TZW. „JAZDA PO ŁUKU”

Bardzo często zdarza się, że osoby, które wybierają się na egzamin praktyczny nie do końca wiedzą jakie są kryteria oceny zadania nr 2 na placu manewrowym, czyli tzw. jazdy po łuku.

A więc przypominamy 😄

Osoba zdająca egzamin podczas przejazdu pasem ruchu do przodu i do tyłu nie może uderzyć w tyczkę oraz wyjechać całą szerokością opony za linie wyznaczającą pas. Te dwa błędy niestety powodują przerwanie egzaminu. Natomiast każdy inny błąd, czyli np. najechanie na linie (ale nie wyjechanie za linie, czyli kiedy opona koła ma styczność z linią), zgaśnięcie silnika (np. przy ruszaniu) oraz jakiekolwiek zatrzymanie się pojazdu nie w kopertach znajdujących się na początku i na końcu pasa powoduje niezaliczenie pierwszej próby. Osoba zdająca ma wtedy drugą próbę przejazdu. Podczas zatrzymania w kopercie na początku lub na końcu łuku cały pojazd musi znajdować się w polu zatrzymania.

Ustawa mówi także, że przejazd powinien być płynny, a więc musimy uważać, żeby pojazd podczas przejazdu pasem ruchu przypadkowo nam się nie zatrzymał.
Prawda, że proste 👋